Koncert: Urszula Janik

W piątek 27 listopada 2015 o godz. 17:00 w sali koncertowej ZPSM odbył się koncert wspaniałej flecistki Urszuli Janik.

Czytaj więcej...

Koncert Jubileuszowy

W czwartek 26 listopada 2015 o godz. 1700 w sali koncertowej ZPSM (ul. Wojewódzka 12) odbył się KONCERT JUBILEUSZOWY, z okazji rocznicy 70-lecia istnienia naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Wystawa zielników wykonanych przez uczniów klas IVa i IVb OSM I st.

Zielniki to doskonały sposób nauki rozpoznawania roślin.

Czytaj więcej...

Olimpiada historyczna

17 listopada odbył się pierwszy etap XIII Konkursu Historycznego dla gimnazjów.

Czytaj więcej...

Koncert Prezydencki 19.11

Kolejny  KONCERT PREZYDENCKI Ogiński, książę nie tylko polonezów, odbył się w czwartek 19 listopada 2015 o godz. 18:00 w sali koncertowej ZPSM.
Tym razem był to koncert z okazji 250. rocznicy urodzin Michała Kleofasa Ogińskiego i w programie znalazły się tańce kompozytora.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Boćką

9 listopada 2015r.odbyło się w naszej szkole spotkanie z psim trenerem panią Adelajdą Bąk

Czytaj więcej...

Klasa I A w Muzeum

13 listopada uczniowie klasy I A wybrali się do Muzeum Narodowego na zajęcia edukacyjne "O Piłsudskim i Legionach".

Czytaj więcej...

Tydzień Edukacji Globalnej w klasach Va i Vb OSM I st.

Przygotowanie  do obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej rozpoczęli uczniowie klasy Va. W ramach zajęć z wychowawcą uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie "Kto szyje nasze ubrania?".

Czytaj więcej...

Dzień Niepodległości

Dnia 10.11.2015 dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice zgromadzili się licznie na uroczystym apelu upamiętniającym 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...

Pielęgnujemy pamięć o naszych przodkach.

Pamięć o przodkach to element naszej tożsamości.

Czytaj więcej...

Bezpiecznie w szkole i na drodze- wystawa prac uczniów klas IVa i iVb OSM I st.

Pod takim tytułem odbywa się w listopadzie wystawa prac wykonanych na zajęciach technicznych przez uczniów klas IVa i IVb.

Czytaj więcej...

WIECZORY BEETHOVENOWSKIE

W dniu 6 listopada 2015 r. (piątek) o godz. 18:00 w sali koncertowej ZPSM  odbył się już drugi koncert z cyklu WIECZORY BEETHOVENOWSKIE, organizowany we współpracy z Akademią Muzyczną w Krakowie.
Podczas całego cyklu koncertów usłyszymy wszystkie sonaty kompozytora. Kolejny koncert z tego cyklu już w grudniu.

Czytaj więcej...

Koncert Błażeja Maliszewskiego - altówka

W piątek 6 listopada 2015 o godz. 18:00 w sali kameralnej odbył się koncert, podczas którego wystąpili:
Błażej Maliszewski - altówka
Edyta Piwowarczyk - fortepian.

Czytaj więcej...

Czy znamy naszych sąsiadów?- lekcja przyrody w klasach V a i V b

Uczniowie klas Va i  Vb OSM I st. przygotowali w ramach lekcji z przyrody wspaniałe prezentacje o krajach sąsiadujących z Polską. 

Czytaj więcej...