Pierwszy krok do karty rowerowej- pierwsza pomoc przedmedyczna

Uczniowie klas IV a i IV b OSM I st. w ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej.
Pani Jolanta Antoszewska (pielęgniarka) i pan Mariusz Antoszewski (ratownik medyczny) przeprowadzili zajęcia pt. "Kiedy zdarzy się wypadek na rowerze". Uczniowie klas czwartych poznali zasady postepowania przy mniejszych urazach, takich jak otarcia, skaleczenie i złamania. Natomiast na zajęciach technicznych przećwiczyli w parach unieruchamianie ręki, nogi, żeber z wykorzystaniem bandaża i dostępnych przedmiotów w swoim szkolnym tornistrze/ plecaku. Nasi przyszli uczestnicy ruchu drogowego spisali się na medal. Zapraszamy do galerii zdjęć.