Ogólnopolski projekt edukacyjny "Czytam z klasą- lekturki spod chmurki"

     Klasa II b OSM I stopnia  zakończyła realizację ogólnopolskiego projektu „Czytam z klasą"

W ubiegłym roku szkolnym zrealizowaliśmy 2 moduły projektu, natomiast we wrześniu tego roku wykonaliśmy kolejne zadania przeznaczone dla ostatniego modułu. Tym razem zajęliśmy się znanymi i mniej znanymi wierszami Juliana Tuwima. Było ich naprawdę wiele, a obcowanie z każdym z nich sprawiło nam wiele przyjemności. W ramach projektu zaliczyliśmy 4 zadania: pięknie uzupełniliśmy strony lekturnika związane z twórczością Tuwima, zorganizowaliśmy klasowy pokaz mody postaci z jego utworów i zgadywaliśmy w klasie, kto za kogo się przebrał, wspólnie z całą klasą wykonaliśmy plakat o twórczości poety i przygotowaliśmy na korytarzu szkolnym wystawkę tematyczną.

Uczniowie z ogromną przyjemnością bawili się tekstem, słuchali, czytali i wykonywali wszystkie zadania projektowe. To była fantastyczna zabawa i niezwykła przygoda z książką w ręku.