Ogólnopolski Konkurs CEA Kameralnych Zespołów Dętych
- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 23, wrzesień 2015 09:56
- Urszula Barcicka
- Odsłony: 3356
Ogólnopolski Konkurs Kameralnych Zespołów Dętych Centrum Edukacji Artystycznej odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2016 w sali koncertowej ZPSM w Kielcach.
JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
Grand Prix:
Kwartet Saksofonowy
z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st.im. K. Szymanowskiego w Katowicach
w składzie: Łukasz Dyczko – saksofon sopranowy
Mateusz Warzecha – saksofon altowy
Paweł Paw – saksofon tenorowy
Wojciech Chałupka – saksofon barytonowy
Przygotowanie zespołu: mgr Bernard Steuer
I miejsce:
Sekstet Instrumentów Dętych Blaszanych
z Zespołu Państwowych SzkółMuzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej
w składzie: Marek Stolarczyk – puzon
Patryk Makowski – puzon
Maciej Prokopowicz – puzon
Michał Sinkowski – puzon
Kacper Świątek – puzon
Michał Olearczyk – tuba
Przygotowanie zespołu: prof. Zdzisław Stolarczyk
II miejsce:
Kameralny Zespół Klarnetowy
z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
w składzie: Dariusz Patrykus
Mateusz Zieliński
Michał Szlaga
Aleksandra Skierska
Przygotowanie zespołu: mgr Małgorzata Czachowska
III miejsce:
Sekstet Klarnetowy
z Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie
w składzie: Kamila Dmytrykiw
Mateusz Sowa
Sylwia Makowska
Zofia Placzyńska
Roksana Małolepsza
Olga Tukaj
Przygotowanie zespołu: mgr Włodzimierz Gołębiowski
Wyróżnienia:
Trio
z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach
w składzie: Mateusz Żak – klarnet
Adrian Malicki – klarnet
Dawid Makowski – fagot
Przygotowanie zespołu: mgr Grzegorz Kustra
Kwartet Puzonowy
z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu
w składzie: Sławomir Polka-Przeworski – I puzon
Tomasz Cichoń – II puzon
Szymon Szczawiński – III puzon
Karol Tanistra – IV puzon
Przygotowanie zespołu: mgr Gotfryd Polka-Przeworski
Kwartet Puzonowy
z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach
w składzie: Michał Kurpanik
Michał Kopiec
Michał Hertling
Piotr Niesporek
Przygotowanie zespołu: mgr Marek Łukaszczyk
- mgr Bernard Steuer
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. Im.K.Szymanowskiego w Katowicach,
- prof. Zdzisław Stolarczyk
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im.St.Moniuszki w Bielsku-Białej,
- mgr Małgorzata Czachowska
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im.F.Chopina w Warszawie,
- mgr Włodzimierz Gołębiowski
Zespół Szkół Muzycznych im.Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie.
20 MAJA 2016
godz. 17:00 - KONCERT LAUREATÓW (Studio S1 w Warszawie)
Zgłoszenie należy przesłać na karcie zgłoszeniowej na adres: sekretariat@muzyczna.kielce.pl do dnia 11.03.2016 r.
Do karty uczestnika należy obowiązkowo dołączyć klauzulę informacyjną i zgodę na wykorzystanie wizerunku (załącznik nr 5, 6).
Nazwa konkursu:
Ogólnopolski Konkurs Kameralnych Zespołów Dętych CEA dla Uczniów Szkół Muzycznych II st.
Organizator konkursu:
Centrum Edukacji Artystycznej
Współorganizator konkursu:
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach
Cel konkursu:
Wyłonienie i promocja najlepszych kameralnych zespołów dętych.
Zasady organizacji:
Konkurs składa się z jednego etapu i przeznaczony jest dla zespołów szkół muzycznych II st. liczących od 3-6 osób.
Składy wyłącznie instrumentów dętych.
Zespoły występują bez dyrygenta.
Członkowie zespołu nie muszą reprezentować jednej szkoły.
Obowiązujący program:
Repertuar dowolny,złożony z trzech utworów: z epoki baroku lub klasycyzmu, z epoki romantyzmu oraz współczesny.
Mogą to być utwory oryginalnie skomponowane, opracowania lub transkrypcje na zespoły instrumentów dętych.
Przy opracowaniu lub transkrypcji należy podać ich autora.
Czas trwania programu od 15 do 20 minut.
Oceny uczestników Konkursu dokona Jury powołane przez dyrektora CEA w następującym składzie:
mgr Wiesław Woźnicki (trąbka) - przewodniczący
dr hab Paweł Gusnar (saksofon)
dr Ewelina Zawiślak (flet)
mgr Krzysztof Specjał (waltornia)
prof. Wojciech Orawiec (fagot)
Do pobrania:
karta zgłoszeniowa - doc
oświadczenia (zał. 5, 6) - docx
regulamin i program - pdf
zasady organizacji - pdf
afisz
Więcej informacji na stronie Centrum Edukacji Artystycznej